Wielkie wiadomości o replice Royal Oak Audemars Piguet vs. Royal Oak Offshore

Podczas gdy popularna marka zegarków replikowych sprzedaje się tak dobrze na rękach, firma często robi spin-off wspaniałego modelu. Jest to sposób na stworzenie nowej wersji zegarka repliki  dla nowej publiczności bez alienacji fanów prawdziwego modelu. Teraz mamy dwie wersje do udostępniania.
Nowsze wydanie zachowuje wiele potrzeb pierwszego, ale wyróżnia się na tyle – zarówno pod względem wielkości, materiałów, jak i funkcjonalności – aby zagwarantować własną nazwę i kolekcję. Innym przykładem jest oryginalny Audemars Piguet Royal Oak i jego młodszy, ale bardziej wytrzymały brat Royal Oak Offshore. Zobaczmy Royal Oak vs. Royal Oak Offshore, aby podkreślić historie, podobieństwa i różnice ich pochodzenia.
Historia zegarka Royal Oak jest dobrze udokumentowana. Ale jeśli chcesz odświeżać, fałszywy zegarek Royal Oak został wyprodukowany przez płodnego projektanta zegarków, Geralda Genta i wydany przez Audemars Piguet w 1972 roku. Różnił się on od wszelkich zegarków na rynku w tamtym czasie. Miał dużą 39-milimetrową obudowę, ośmiokątną ramkę przymocowaną do środkowej obudowy za pomocą odkrytych śrub, ślimakową tarczę z teksturą i kompletną bransoletkę.
Bez wiedzy projektanta i marki w tamtym czasie debiut Royal Oak położył fundament pod cały gatunek luksusowych zegarków sportowych. Wkrótce podążą za nimi inni producenci drogich stalowych zegarków o nietradycyjnych wzorach. Chociaż początkowo był pewien opór wobec fałszywego zegarka, Royal Oak stał się w końcu flagowym zegarem Audemars Piguet. W rezultacie Audemars Piguet od lat tworzy ogromną liczbę wersji Royal Oak w różnych materiałach, rozmiarach, kolorach i komplikacjach.
Podczas gdy repliki  Audemars Piguet ponownie wstrząsnęła tradycyjnym światem zegarków, wprowadziła Royal Oak Offshore. Używając zegarka Royal Oak jako fundamentu, projektant Emmanuel Gueit dodał swój własny styl do oryginalnego projektu Genty, aby stworzyć Royal Oak Offshore Chronograph.
Dziewczęta Royal Oak Offshore napompowały obudowę do masywnego rozmiaru 42 mm, umieścili widoczną czarną uszczelkę pod ośmiokątną ramką, lekko zakrzywili linki na zintegrowanej bransoletce i dodali czarne silikonowe nakładki na popychacze chronografu i krętą koronkę. Ale tak jak jego poprzednik, Royal Oak Offshore z powodzeniem wykreował swoją przestrzeń w luksusowym krajobrazie zegarków, a dziś jest popularną kolekcją zegarków Audemars Piguet, niezależną od oryginalnego Royal Oak.
Na pierwszy rzut oka łatwo jest dostrzec cechy projektowe, które dzielą Royal Oak (RO) i Royal Oak Offshore, ale przecież mają podobne kształty. Jeśli jednak spojrzysz na nich obok siebie, oczywiste jest, że ROO ma większy rozmiar i osobowość. Podsumowując, repliki zegarków Royal Oak Offshore to ekstrawagancka wersja niższego klucza Royal Oak. Kolejnym wspólnym tematem między tymi dwoma parami jest to, że oba modele Audemars Piguet pokonały swój szorstki początek i stały się klasykami kultowymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zegarek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.