Powód stworzenia zegarków Rolex

Czasy zmieniły się znacznie w ciągu ostatnich 10 lat, jeśli chodzi o wprowadzanie nowych repliki zegarków w sektorze luksusowym. W ostatnich latach prawie wszystkie zegarki zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadały trendom rynkowym i popytowi, ponieważ żadne rzeczywiste urządzenie do pomiaru czasu nie wymaga już maszyn. W przeszłości tak nie było, dlatego stworzono całą sekcję zegarków nurkowych, podobnie jak wiele innych fałszywych zegarków o praktycznych zastosowaniach.
Podobnie jak wiele innych marek, Rolex jest bardzo zaangażowany w opracowywanie praktycznych repliki zegarków, a wiele starszych zegarków w obecnej kolekcji zostało pierwotnie stworzonych na tej podstawie. Pomijając (oczywisty) okręt podwodny, rzućmy okiem na pochodzenie innych ikon Rolex. Czy siła napędowa ich powstania?
Gdy Rolex postanowił opracować Sea Dweller, okręt podwodny był już popularny wśród profesjonalnych nurków na rynku i był w stanie zejść na głębokość 200 metrów. Jednak grupa profesjonalnych nurków na wyprawie SeaLab zauważyła, że ​​kryształy wyskakują z okrętów podwodnych podczas dekompresji po długim nurkowaniu.
Oczywiście jest to bardzo mała sytuacja dla bardzo małej populacji, ale Rolex zaczyna rozwiązywać ten problem za pomocą nowej wersji stworzonej specjalnie do nurkowania z rozszerzonym nasyceniem, takiej jak ta, nad którą pracuje SeaLab. Rezultatem jest nie tylko 610-metrowy zegarek z helowym zaworem ucieczkowym. W najprostszym przypadku hel gromadzi się w przypadku repliki zegarków, gdy jest zanurzony przez długi czas (mieszanina powietrza zawiera hel). Powoduje to wzrost ciśnienia podczas dekompresji, a zawór bezpieczeństwa helu jest zaprojektowany tak, aby uwalniał ciśnienie bez wpływu na wodoszczelność obudowy.
Wraz z pierwszą serią Explorer w produkcji pojawienie się Explorer II było szczególnie widoczne w jego konstrukcji. Chociaż jest to teraz tradycyjny GMT, w pierwszej wersji odniesienia do lądowania w 1655 w 1971 r. Wykorzystano tylko jego zbyt duże ręce jako wskaźnik 24-godzinny. Kombinacja zbyt dużych dłoni i ważnych zastosowań materiału świecącego jest skierowana do przemysłu, który spędza godziny (i dni) w ciemności, właśnie przez speleologów.
Ci naukowcy nieustannie badają podziemne jaskinie świata, dlatego potrzebny jest niezawodny repliki zegarków, który pomoże im dokładnie wiedzieć, która jest godzina na ziemi (nie znaleziono żadnych oznak światła dziennego). Gdy model został zaktualizowany, zmiany w bardziej tradycyjnych ustawieniach GMT uczyniły go bardziej dostępnym, co z kolei zapewniło jego długowieczność w katalogu zegarków sportowych Rolex.
To szalone, jak ważna (i nadal jest) odporność na magnetyzm, jeśli chodzi o zegarki mechaniczne i środowiska przemysłowe. Rozwój Milgauss rozpoczął się w 1956 roku, na długo przed erą intensywnej ekspozycji magnetycznej, i był istotnym problemem dla osób pracujących w elektrowniach, obiektach badawczych, medycynie, a nawet pociągach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii rolex. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.