Elegancka replika tarczy Z-Blue Rolex Milgauss

repliki zegarkówDla kolekcjonera zegarków, który tak naprawdę nie myśli o sobie jako fanu Rolex, najnowsza wersja repliki Rolex Milgauss zawsze była taka. Jego konstrukcja jest wręcz dziwniejsza niż u konkurencji i jest to jeden z niewielu produktów marki, który można łatwo wybrać z tłumu i zidentyfikować bez pytania z rozsądnej odległości.
Pominiemy lekcję historii ogólnej, ponieważ możesz przeczytać to wszystko tutaj, ale z długiego katalogu Rolex Milgauss powrócił do serii Rolex w 2007 roku, a następnie ten wyjątkowo stylowy wariant z niebieską tarczą w 2014 roku. skupię się na dzisiejszym, ponieważ jest to bez wątpienia jeden z najciekawszych i najdziwniejszych obecnie Rolexów na rynku.
Jeśli lubisz fałszywy zegarek o małej osobowości, Z-Blue Milgauss ma wiele do zaoferowania. Wyraźny i chłodny elektryczny błękit jego tarczy różni się od innych produktów Rolex – kolor został starannie przemyślany, aby jego pomarańczowy ślad, sekundnik i tekst wybierania wyróżniały się jasno, nie wyglądając nie na miejscu. Niebieski i pomarańczowy to trudne zestawienie, które może się nie udać w pośpiechu, ale tutaj działa dobrze.
Kolejną wielką zmianą w porównaniu z wariantem czarnej tarczy GV jest fakt, że Rolex zdecydował się użyć jednego koloru jasnego materiału Chromalight na tę tarczę. Wszystko, jeśli jego wskaźniki, a także wskazówki godzin i minut używają jasnoniebieskiego światła, a nie mieszanki kolorów widocznych na czarnej tarczy. Z tym repliki zegarków dzieje się wiele, więc wielokolorowe światło byłoby całkowicie przesadzone.
Dwa istotne szczegóły, które pozostają nienaruszone w Milgauss, to „błyskawiczna” sekundowa ręka i zielony barwiony szafirowy kryształ – dwie cechy, które można znaleźć tylko w kolekcji Milgauss. Chociaż oba detale są czysto estetyczne, są urocze na swój sposób. Zielony szafirowy kryształ jest interesującym i dziwnym wyborem, który niestety będzie kosztować cię rękę i nogę, jeśli zostaną rozdrobnione lub uszkodzone, ale tak długo, jak długo nie będziesz nadużywać zegarków, szafir jest dość odporny.
Z drugiej strony korzenie Milgaussa pozostają w jego właściwościach antymagnetycznych. Chociaż nadal jest wymieniony jako odporny na co najmniej 1000 Gaussów, istnieje wiele spekulacji, że rzeczywista specyfikacja jest znacznie wyższa. W końcu replika Omega twierdzi, że w niektórych swoich modelach ma odporność na 15 000 Gaussów, a Rolex nie jest w stanie prześcignąć niczego.
Milgauss jest wykonany z konwencjonalnej bransoletki Oyster ze stali 904L z wygodnym przedłużeniem Easylink 5 mm w zapięciu. Podczas gdy obudowa 40 mm jest wypolerowana na całej długości, bransoletka ma szczotkowane ogniwa z wypolerowanymi środkowymi ogniwami.
Mimo że specyfikacja grubości obudowy nie jest dostępna w Rolex, powiem, że Milgauss jest nieco po bokach w porównaniu do rzeczy takich jak Oyster Perpetual lub nawet Submariner. Podsumowując, Milgauss to kolejny z tych niesamowitych modeli Rolex, które można nosić codziennie. Chociaż jego skorupa nie jest bynajmniej ultra-cienka, jest wystarczająco gładka, aby wcisnąć ją w rękaw koszuli.
Jeśli umieścisz go na miejscu, waży trochę za dużo, więc pamiętaj o tym, ale istnieją pewne opcje paska na rynku wtórnym, które działają dobrze, aby „zmniejszyć ładunek”. „Warto zauważyć, że kombinacja niebieskiej tarczy a zielony kryształ zapewni, że zegarek repliki przyciągnie uwagę gdziekolwiek się pojawi – tak jak w przypadku każdego złotego lub dwukolorowego Rolexa, nie oczekuj, że pozostanie niezauważony. ” To stwierdzenie i nie jest złe, w zależności od twoich emocji lub preferencji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zegarek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.