Te dwie rzeczy zdecydowanie nie są tym samym

W momencie zakupu nowego zegarka i opuszczenia sklepu, technicznie rzecz biorąc, staje się on używany. Może nadal mieć na sobie metkę i nigdy nie opuścił pudełka, ale ponieważ został sprzedany za pośrednictwem oryginalnego sprzedawcy, jest technicznie używanym zegarkiem i będzie tak oznaczony.
Co więcej, „vintage” nie może być użyte do opisania żadnego zegarka, który istnieje od lat. Przynajmniej w umysłach większości kolekcjonerów jest bardzo niewiele produkowanych masowo modeli cyfrowych w stylu vintage lub tanich modeli napędzanych kwarcem, które naprawdę można nazwać „vintage”. Kiedy entuzjaści używają terminu „vintage”, mają na myśli zegarek, który wpisał się w historię swojej marki i często jest przykładem doskonałego kunsztu i sprawności technicznej.
Powody, dla których warto kupić zegarek vintage
Kolejne pytanie, które często zadają sobie nowicjusze w zegarkach, brzmi: Po co kupować zegarek vintage? Dlaczego nie kupić zupełnie nowego modelu, wciąż błyszczącego i nieoznakowanego, z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i materiałowymi?
To uczciwe pytanie. Nawet w branży o tak bogatej tradycji, jak zegarmistrzostwo mechaniczne, tempo postępu i ulepszeń jest nadal stałe. Kawałek z najnowszymi osiągnięciami może dłużej zachować kolorystykę na tarczy i ramce, być bardziej odporny na zadrapania i zadrapania oraz zachować właściwy czas niż ten wyprodukowany 30 lub 40 lat temu – ale to raczej mija się z celem.
Noszenie zegarka vintage jest wyrazem szczególnej cechy. Fakt, że nie każdy może wejść do sklepu i go odebrać, nadaje mu wrodzoną indywidualność – każdy z nich, z racji starzenia się, zadrapań i zadrapań, jest w pewnym sensie wyjątkowy. Jego przebarwienie jest symbolem tego, że przeżył życie, że ma własną historię – coś, czego brakuje nowemu modelowi. Pokazuje szacunek dla dziedzictwa i zrozumienie artyzmu każdego z nich, od czasów, gdy jakość i niezawodność były najważniejsze.
Nawet z praktycznego punktu widzenia jest wiele rzeczy, które warto polecić klasycznym. Zegarek, który był dobrze utrzymany, nadal będzie wystarczająco wytrzymały do ​​codziennego noszenia i użytkowania, a także będzie miał imponującą zdolność pomiaru czasu. Nie może być trudno je znaleźć. W sklepach detalicznych znajdują się przerażające listy oczekujących na wiele najnowszych Rolex repliki zegarków ze stali nierdzewnej, takich jak Ceramic Daytona i GMT-Master II Pepsi, a także listy oczekujących na wiele innych modeli innych niż Rolex, takich jak Patek Nautilus 5711. Jednak vintage zegarki czekają na Ciebie, a nie na odwrót.
I chociaż nie zalecamy tego jako strategii finansowej, nie ma wątpliwości, że niektóre roczniki radzą sobie szczególnie dobrze, gdy mają czas. Nowy zegarek (w większości przypadków), jak każdy przedmiot luksusowy, może stracić na wartości po zakupie. Wartość modeli antycznych prawdopodobnie z czasem wzrośnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zegarków. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.