Popularne zegarki wyścigowe Vintage Omega Speedmaster

Jednym z powodów, dla których zegarki są tak nierozerwalnie związane z branżą sportów motorowych, jest potrzeba bardzo precyzyjnego pomiaru czasu na torze. Producenci tacy jak Rolex i Omega kontynuują swoje długoterminowe zaangażowanie w dostarczanie światu wyścigów niezawodnych, precyzyjnych zegarków, które rejestrują okrążenia i inne ważne dane o torze.
Zobacz, jak koneserzy, którzy zbierają zegarki wyścigowe, wciąż są na rynku dla zegarka, który zapewnia te same parametry, niezależnie od tego, czy są noszeni do jazdy samochodem, czy nie. Po fanach motoryzacji i aktorach, Paul Newman nosił na nadgarstku Rolex Cosmograph Daytona, ponieważ zyskał on niemal kultowy status, tworząc rzeszę oddanych fanów, zarówno entuzjastów sportów motorowych, biznesmenów, jak i osób dbających o styl.
Historia zegarka wyścigowego obejmuje również kluczową rolę, jaką Omega odegrała podczas premiery ich dobrze znanego Speedmastera. Zanim Omega Speedmaster stał się pierwszym zegarkiem noszonym na powierzchni Księżyca, na zawsze umacniając jego rolę w przemyśle kosmicznym i lotniczym, był to chronograf wyścigowy opracowany dla zawodowych kierowców wyścigowych do użytku na torze.
Dodając dźwignię do pozycji firmy jako oficjalnego chronometrażysty igrzysk olimpijskich, pierwszy Speedmaster powstał w 1957 roku jako wyścigowy i sportowy chronograf z imponującą wizualnie i łatwą do odczytania tarczą. Oryginalny kopio Omega Speedmaster, CK2915, został stworzony przez Claude Baillod i zawierał potrójnie złożony układ chronografu ze znacznikami o wysokim kontraście. Co więcej, podjął pionierską decyzję o przeniesieniu skali tachymetru do ramki zamiast nadruku na tarczy, aby zwiększyć czytelność.
Chociaż dostępne są różne opcje, od konserwatywnych po niezwykle odważne, a duża liczba pasków do zegarków wyścigowych jest teraz dostępna, wszystkie luksusowe zegarki wyścigowe są połączone według tych samych podstawowych wartości, które zapewniają ich niepodzielną precyzję jazdy i doskonałość techniczną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zegarków. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.