Panerai kontynuuje wydawanie Luminor Marina na 70. rocznicę z PAM01313

W roku 2021 mija 70 lat od pierwotnego wydania kolekcji Luminor przez Panerai i kontynuując strumień nowych zegarków upamiętniających tę rocznicę w tym roku, marka zaprezentowała Luminor Marina Ref. PAM01313. Nowy model jest po piętach po odsłonięciu trzech ultra-świecących modeli Luminor Marina, a także wprowadzeniu na Watches & Wonders 2021 nowego materiału wulkanicznego fibratechu opracowanego przez markę i zastosowanego po raz pierwszy w projekcie Luminor. W odróżnieniu od niektórych poprzednich tegorocznych wydań repliki Panerai, nowy PAM01313 będzie na zawsze dodatkiem do kolekcji Luminor Marina.
Ta nowa Luminor Marina wyróżnia się przede wszystkim głęboką niebieską tarczą, wykończoną metodą satynowej podeszwy i zaakcentowaną w całości dobrze widocznymi detalami Super-LumiNova. Tarcza zawiera znaną, nowoczesną konfigurację Luminor, wraz z umieszczonymi na niej markerami – powiększonymi cyframi arabskimi oznaczającymi ćwierć godziny, z wyraźnymi znacznikami tick dla pozycji pośrednich – i subtelnym okienkiem daty na godzinie 3. Po drugiej stronie okienka daty znajduje się subtarcza, ponownie wykorzystująca strukturę wielowarstwowej tarczy, która śledzi biegnące sekundy za pomocą małego, stylizowanego wskaźnika. Na całej tarczy znajdują się dwie proste wskazówki w kształcie miecza do pomiaru czasu i minut.
Model wykorzystuje znaną obudowę w stylu Luminor o wymiarach 44 mm x 15,65 mm, z fasetowanym konturem przypominającym poduszkę, grubymi prostymi występami, masywną osłoną korony i gładką ramką. Solidna, szczotkowana obudowa zapewnia wodoodporność do 300 metrów, utrzymując automatyczny ruch wewnątrz, własny kaliber P.9010 firmy Panerai. Ten automatyczny mechanizm wytrzymuje trzy dni przechowywania energii i chowa się w solidnej, stylizowanej obudowie. Zegarek jest standardowo wyposażony w niebieski pasek ze skóry aligatora i niebieską gumkę dla tych, którzy lubią sportowy wygląd.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zegarków. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.