Replika Rolex Datejust II na Dzień Ojca

W odróżnieniu od Submariner, Rolex Datejust to bardziej elegancka alternatywa, która w równym stopniu podkreśla mistrzowską inżynierię i wykończenie wszystkich rzeczy Rolex. Przy rozmiarach kopert od kompaktowych 34 mm do całkiem bardziej współczesnych 41 mm, istnieje model Datejust, który pasuje do wszystkich rozmiarów nadgarstków i preferencji estetycznych. Co więcej, gama modeli jest zdecydowanie najszersza w kolekcji marki, zapewniając wybór repliki zegarków w konfiguracji ze stali, złota lub dwukolorowej, z indeksami pałeczkowymi, rzymskimi, a nawet wysadzanymi diamentami. Ponieważ kolekcja jest tak obszerna, zawężanie Datejust do jednego odniesienia byłoby niesprawiedliwe.
Datejust II 116300 z gładką ramką ma trochę atrakcyjności ze względu na nieco mniej krzykliwą estetykę w porównaniu z rodzeństwem z rowkowaną ramką. Z drugiej strony, istnieje spory poziom atrakcyjności dla kołysania elementu, który bardziej przemawia do korzeni Datejust – na przykład Datejust 116233 ze stali nierdzewnej i żółtego złota z karbowaną lunetą i szampańską tarczą. Ta klasyczna dwukolorowa estetyka w połączeniu z charakterystycznymi cechami Rolexa, takimi jak ramka ze złotym rowkiem i bransoleta Silver Jubilee, tworzy prawdziwie ponadczasowy design, dzięki któremu ta konfiguracja jest natychmiast rozpoznawalna jako zegarek Rolex.
Rolex Explorer II jest mocno po stronie narzędzi / narzędzi w katalogu marki; Jednak jego cieńszy profil obudowy i bardziej płaska stała ramka sprawiają, że jest bardziej wszechstronny, jeśli chcesz schować się pod mankietem koszuli. Explorer II był poważnym odejściem dla Rolexa, kiedy po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 1971 roku, stworzony specjalnie z myślą o odkrywcach, poszukiwaczach przygód i spelunkerach.
Ciężkie nałożenie świecącego materiału na indeksy i wskazówki oraz całodobowe wskazanie za pomocą ponadgabarytowej wskazówki to ważne elementy jego konstrukcji, które nadal przenoszą się do dnia dzisiejszego (chociaż poprzednie referencje zmniejszały rozmiar wskazówki 24h na krótki okres) . Oprócz dużych pomarańczowych wskazówek, IE II jest prawdopodobnie jednym z bardziej dyskretnych Rolexów na rynku, ponieważ jego koperta i bransoletka są specjalnie wykonane ze stali nierdzewnej, a cała jego powierzchnia jest szczotkowana, a nie mocno polerowana, jak niezliczone inne. zegarki.
Oferując funkcjonalność podwójnej strefy czasowej dzięki niezależnie regulowanym wskazówkom godzinowym, Explorer II jest idealnym towarzyszem zarówno w podróży, jak i na co dzień. Czasami nazywany Rolexem dla faceta spoza Rolexa, Explorer II to fantastyczny wybór dla kogoś na rynku, aby uzyskać naprawdę wszechstronny zegarek do noszenia na co dzień, który będzie trwał przez całe życie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii rolex. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.