Konfiguracja Rolex GMT-Master II – Jak śledzić trzy strefy czasowe

Od ponad 60 lat seria Rolex gmt-master jest ostatnim słowem w luksusowych zegarkach podróżnych. System został ustanowiony w 1955 r. Na wniosek i współpracę Pan Am Airlines, aby pomóc pilotom linii lotniczych uniknąć najgorszych skutków jetlag, umożliwiając im opanowanie czasu GMT (UTC) i czasu lokalnego w miejscu docelowym.
Aby to zrobić, Rolex zapożyczono z koncepcji obracającej się ramki, którą wprowadzili kilka lat temu, oznaczając ją 24-godzinną skalą i instalując dodatkową wskazówkę godzinową na tarczy, aby działała z połową prędkości. W najwcześniejszych replikach zegarków Rolex gmt-master obie ręce były bezpośrednio ze sobą połączone, co oznacza, że ​​nie można ich było umieścić osobno. Aby odczytać drugą strefę czasową, panel musi się obracać, aby wyrównać liczbę ze wskazówką GMT.
Jednak w 1983 r. Firma Rolex wprowadziła ref. 16760, debiutancki gmt-master II, czasem określany jako Fat Lady. Niepochlebny pseudonim pochodzi z faktu, że obudowa jest grubsza i szersza, aby pomieścić wymaganie Cal.3085, po raz pierwszy obudowa rozdzieliła ręce. Teraz nie tylko łatwiej jest wyświetlić dwie strefy czasowe, ale można go również użyć do wyświetlenia trzeciej.
Chociaż ruch został zmieniony i eskalowany od tego czasu, podstawy są takie same. Nowoczesna wersja gmt-master II jest nie tylko jedną z najpopularniejszych i najtrudniejszych do kupienia zegarków Rolex, ale ma także niezwykle złożone funkcje praktyczne w życiu codziennym.
Po pierwsze, w tym artykule użyjemy dwóch terminów, które musisz zrozumieć: czas „domowy” i „bieżący” czas.
Czas rodzinny to czas twojego życia. Na marginesie, wielu purystów uważa, że ​​czas GMT zegarka powinien być zawsze utrzymywany w czasie Greenwich, który wciąż jest miarą czasu na całym świecie, bez względu na to, gdzie mieszkasz. Ułatwia to szybkie odwoływanie się do wielu różnych stref czasowych, ponieważ wystarczy zapamiętać liczbę godzin, które są przesunięte (w przód lub w tył) od GMT.
Podczas lotu, aby pomóc ciału dostosować się do różnicy czasu, właściciele Rolex GMT-Master II mogą ustawić zwykły 12-godzinny wskaźnik czasu na miejsce docelowe (aktualny czas) oraz 24-godzinny wskaźnik GMT, aby pokazać czas miasta rodzinnego (czas domowy). Następnie mogą odczytać aktualny czas zwykle z tarczy, a swój czas domowy z odpowiedniej liczby, 24-godzinny palec do ramki.
Chociaż wszystkie repliki zegarków Rolex GMT-Master II mogą wyświetlać trzecią strefę czasową, należy pamiętać, że jednocześnie można odczytać tylko dwie strefy czasowe.
Na przykład, jeśli osoba mieszkająca w Kalifornii jest obecnie w podróży służbowej w Nowym Jorku, może normalnie odczytać aktualny czas w Nowym Jorku, podczas gdy wskazówka 24-godzinna pokazuje czas powrotu do domu w Kalifornii w towarzysząca 24-godzinna skala na ramce.
Jeśli zdecydują, że chcą znaleźć czas w Londynie i wiedzą, że 8 godzin temu Londyn był w domu z Kalifornii, wystarczy obrócić granicę o 8 godzin do przodu, a czas w Londynie będzie oznaczony cyfrą 24 – Godzina wskazuje na ramkę.
Ponieważ panel został obrócony, wskazówka 24-godzinna nie pokazuje już czasu w Kalifornii, ponieważ Rolex GMT-Master II nie ma dodatkowej 24-godzinnej skali wydrukowanej na tarczy. Tak więc, chociaż zegarek nie może wyświetlić wszystkich trzech stref jednocześnie, przejście do trzeciego obszaru odniesienia jest dość szybkim i łatwym zadaniem.
Dzięki obrotowej ramce Rolex GMT-Master II jest o krok przed swoim bliskim kuzynem Explorerem II. Zegarki dzielą ruch w swoich historiach, aż do ostatnich aktualizacji. Jednak podczas gdy Explorer II może również ustawić wskaźnik niezależnie przez dwie godziny, stała ramka oznacza, że ​​nie można go użyć do odczytu trzeciej strefy.
Mamy to, jak ustawić fałszywy rolex GMT-Master II, aby wyświetlał trzy strefy czasowe. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do patrzenia na zegar 24-godzinny, przyzwyczajenie się może trochę; Jednak te unikalne ramki podzielonego tonu są nie tylko do wyświetlania. Te dwa kolory przedstawiają dzień i noc, dzięki czemu użytkownik może szybko zobaczyć różnicę.
Są teraz czarno-brązowe, zwane powszechnie Root Beer, niebieskie i czarne (Batman) lub oryginalne czerwone i niebieskie (Pepsi), katalog GMT-Master II najbardziej znanych marek Rolex, wraz z niektórymi najbardziej kultowe zegarki w całej fabryce luksusowych zegarków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii rolex. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.