Ogólne wprowadzenie Fałszywy Patrizzi Dial Rolex Daytona

Życie repliki Rolex Daytona, obecnie najpopularniejszego biletu na zabytkowym rynku zegarków i ulubionego chronografu świata, przeżyło trzy osobne pokolenia, zdefiniowane niemal całkowicie przez ich indywidualne kalibry. Porozmawiajmy o Patrizzi Dial Daytona.
Pierwsza fala rozpoczęła się w 1963 roku i trwała, ale nie powiodła się, aż do 1988 roku, używając ręcznie nawiniętego ruchu Valjoux 72. Modele z epoki nowoczesnej, wypuszczone w 2000 roku, są wyposażone we własną wewnętrzną obudowę Rolex. 4130 jak najgorętszy chronograf na rynku.repliki zegarków repliki zegarków Między 12-letnim okresem, w którym flagowy kierowca marki był napędzany przez inny mechanizm stron trzecich – prawdopodobnie pierwszy automatyczny mechanizm chronografu jaki kiedykolwiek powstał; El Primero od szwajcarskich sąsiadów Zenith. To był pierwszy z fałszywego Zenith Daytonas, gdy stali się nieoficjalnie znani, który ostatecznie postawił zegarek na mapie i rozpoczął nienasycony szał karmienia, który dzisiaj kojarzymy z Kosmosem.Dlatego w końcu doprowadziło to do rezygnacji z cierpliwości list oczekujących i niewiarygodnych składek za tych, którzy chcieli się z tym pogodzić. Kiedy reputacja Daytony rosła, coraz więcej osób zaczęło poszukiwać wcześniejszych przykładów – a reszta to historia.
W latach 1994-1995 zastosowano organiczny lakier – czarną replikę o nazwie Zapon, która chroniła twarz Daytony. Nierozpoznany w tym czasie lakier nie zapewniał wystarczającego pokrycia i przez lata srebrne zewnętrzne ścieżki na kultowych tarczach wtórnych uległy utlenieniu, zmieniając określony brązowy kolor w reakcji z promieniami UV. Kluczowy punkt dla kolekcjonerów, zmiany nie ustabilizują się i nadal będą obowiązywały, im starszy zegarek dostanie. Oznacza to, że każdy z tak zwanych tarczy Patrizzi jest wyjątkowy, aw świecie klasycznego Rolexa, unikalny jest drogi.
Ze względu na nieodłączną rzadkość, jest to replika Zenith Daytonas, z tarczą Patrizzi lub bez niej, które obecnie stanowią lepsze rozwiązanie dla kolekcjonerów niż najnowsze modele. Wizualnie niemal identyczny z tym współczesnym przykładem, luksusowy repliki zegarków jest również ostatnim całkowicie ze stali odniesienia sprzedawane bez ramy Cerachrom. Najbliżej tego klasycznego efektu w nowoczesnym asortymencie można znaleźć białe kawałki złota, w znacznie wyższej cenie.
Oczywiście, jeśli uda Ci się dostać w swoje ręce tarczę Patrizzi Daytona, oznacza to jeden z najbardziej rockowych potencjałów inwestycyjnych. Ukochany zegarek repliki, z względną garstką przykładów pokazujących wyjątkową wadę, jego akcje będą tylko rosły. Jeśli masz taką możliwość, możesz zrobić o wiele gorzej niż zabezpieczyć się wcześniej niż później.

Ten wpis został opublikowany w kategorii rolex. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.