Najlepszy przewodnik po zegarkach Tank Cartier Replica

repliki zegarkówZacznijmy od historii, pomimo jej pochodzenia wojskowego, jednak czołg został stworzony przez legendarnego paryskiego jubilera Louisa Cartiera w 1917 roku. Ten model repliki został potraktowany jako jeden z najwspanialszych zegarów jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Taki był geniusz M. Cartiera, że mógł oprzeć coś tak stylowego na tępym instrumencie wojny – francuskich czołgach Renault FT-17, które widziały akcję na froncie zachodnim podczas I wojny światowej.
Fałszywy Cartier ma atrakcyjną kolekcję, ale Zbiornik był wyjątkiem. Louis Cartier zaprojektował oryginalny zegarek Tank jako prezent dla generała Johna „Black Jacka” Pershinga, dowódcy Amerykańskich Sił Ekspedycyjnych na froncie zachodnim. Początkowo dostarczono go publiczności w 1919 roku. W 1904 roku fałszywy Cartier zaprojektował pierwszy męski zegarek na latający lotnik Alberto Santos-Dumont. Niezbędna nowa książka autorstwa znanego specjalisty od zegarków, Franco Cologniego, nazywa po prostu The Cartier Tank Watch, która zostanie opublikowana jesienią tego roku przez Flammarion.
Bogato ilustrowany 300-pager, który jest już dostępny w przedsprzedaży na naszej stronie internetowej, opowiada kompletną historię Cartier Tank, która wciąż była noszona przez takich ludzi jak Cary Grant, Gary Cooper i Yves Saint Laurent. „Zbiornik jest jednym z niewielu zegarków w historii horologicznej, który z pewnością należy uznać za ikonę zarówno pod względem funkcji, jak i formy, a także ma niską cenę” – zauważa Köln. Jego naśladowana prostokątna forma była prawdziwie rewolucyjna. „Jego względy estetyczne podyktowały jego rozwój techniczny” – powiedział – „czyniąc z niego idealny zegarek”. Pomimo, że istnieje już od stu lat, Tank ewoluował, a replika Cartier oferuje teraz wiele różnych wersji, niektóre z nich są dość nowoczesne. „Biorąc pod uwagę jego wyjątkową trwałość,” czołg rozwijał się w harmonii z czasami i jest niemal żywym odzwierciedleniem kolejnych epok, które przekroczył „, pisze Köln. Przypominając do najnowszej książki Rolexa, miłośnicy Rolexa kupią.
Niemniej jednak czołg unika przestarzałego spojrzenia; to projekt tradycyjnie i bez wysiłku elegancki. Cologni twierdzi, że charakterystyczną cechą czołgu jest „przetrwać mijające dziesięciolecia, ukazując rodzaj kreatywności, która go wzbogaciła, nie zmieniając jego tożsamości, a Tank zdobił nadgarstki niezliczonych słynnych mężczyzn i kobiet o ponadczasowym wyglądzie. na każdą okazję i nasycony niezłomną łaską. ” To znaczy, jak Fred Astaire powiedziałby, że dość cuchnie klasą. Choć pierwotnie zaprojektowany dla generała Pershinga, ostatecznego człowieka akcji, nie jest to sportowy zegarek, ale ma pewien chropowaty urok. Mówi o pieniądzach, ale w przyciszonym tonie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zegarek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.