Najdroższy Rolex

Wcześniej w tym miesiącu nowy rekord został ustalony na najdroższy Rolex kiedykolwiek sprzedany. Poprzedni rekord wynoszący prawie 2,5 miliona dolarów był trzymany przez kolejny chronometr repliki Rolex split-seconds, który został sprzedany przez firmę Phillips zaledwie 12 miesięcy temu. Jednak legendarny zegarek z rocznika Rolex lore wziął tytuł po raz drugi w tym roku, ponad dwukrotnie wyższy rekord, z raczej tania cena sprzedaży.
Bardzo rzadka i roczna rocznica Rolex „Bao Dai” triple-calendar moonphase to rzemiosło całkowicie od żółtego złota i ma czarną tarczy zegarową z diamentami w nawet godzinnych producentów. Zegarek był pierwotnie należny do Bao Dai, ostatniego cesarza Wietnamu i jest jedynym znanym przykładem modelu, który ma być wyposażony w ten dokładny numer.repliki zegarków
Podczas wizyty w Szwajcarii, aby wziąć udział w Konwencji Genewskiej, Bao Dai odbył podróż do Chronometrie Philippe Beguin, fałszywego dealera Rolexa, aby zamówić nowy zegarek. Niezadowoleni przez każdego zegarek, który był w magazynie, specjalny wniosek został złożony dla najbardziej rzadkich i cennych Rolex kiedykolwiek, a to jest bardzo zegarek, który repliki Rolex pochodzi z niego.
Po śmierci Bao Dai w 1997 roku jego ultra-rzadki i ekskluzywny zegarek został wystawiony na aukcję przez jego żyjących krewnych. W tym roku na aukcji Phillips Watch Watch model „Bao Dai” pojawił się ponownie, oznaczony numerem 93 i odebrał tytuł jako najwyżej sprzedawany Rolex. Kiedy ostateczna oferta była w, legendarny „Bao Dai” miał ostateczną cenę sprzedaży ponad dwadzieścia jeden razy, co poprzednio sprzedano na aukcji zaledwie piętnaście lat wcześniej.
Inną ciekawą informacją o „Bao Dai” jest to, że ostatni nabywca jest tylko trzecim właścicielem tego zegarka w całej historii, który trwa od ponad sześciu dekad. Od czasu poprzedniej sprzedaży w 2002 r. „Bao Dai” należała do jednej z najlepszych prywatnych kolekcji na świecie, a przedtem zaszczyciła się nadgarstkiem ostatniego cesarza Wietnamu.
Podczas gdy ceny detaliczne nowych repliki zegarków Rolex rośnie z roku na rok, ostatnia, rekordowa sprzedaż zegarka „Bao Dai” potwierdza, że rynek rocznikarstwa jest wciąż miejscem, gdzie znajdują się astronomiczne wyceny. To drugi raz, że ten szczególny zegarek miał tytuł najdroższego rolexa, jaki kiedykolwiek sprzedał, co tylko zwiększa jego niezwykłą historię i pochodzenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii rolex. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.