O zegarkach Patek Philippe

Kilka dni temu poinformowałem, że dobrze znany minutowy repeater, który Henry Graves Jr. zamówił od Patka Philippe’a w latach dwudziestych XX wieku, znów trafi do sprzedaży w Genewie Christie’s 11 listopada. Poza tym, że ten zegarek ma masę wartość historyczna – dla Patka Philippe’a, dla kolekcjonerów i, bardziej ogólnie, dla zegarmistrzostwa – to także zegarek, który ma dla mnie duże znaczenie osobiste. Możesz przeczytać tutaj wszystko o repliki zegarków, ale kiedy ostatni raz trafił do sprzedaży w 2012 roku, historia o tym była, jak zrobiłem karierę w branży zegarków. Więc w zeszłym tygodniu, kiedy miałem pierwszą okazję zobaczyć ten legendarny metalowy zegarek, możesz się założyć, że skorzystałem z okazji.
Teraz muszę powiedzieć, że trochę się martwiłem, przechodząc przez Rockefeller Center do Christie’s, aby obejrzeć. To był moment spotkania z twoimi bohaterami: czy zegarek rozczaruje? Czy byłoby tak fajnie, jak chciałem? Jak to brzmiało?
Najbardziej uderzającą rzeczą w tym repliki zegarków jest jego grubość. Nie mam dokładnego pomiaru, ale nazwanie go ultracienkim jest bardzo blisko. To sprawia, że ​​nieco trudniej jest obsługiwać nadgarstek, ale w tym momencie każdy, kto nosi zegarek, i tak chce wyrafinowania. Szczerze mówiąc, czuję się nawet głupio, pisząc to jako skargę, ale masz pomysł.
Jednym z symboli zegarka jest herb rodziny na tarczy. Herb grobów jest nadal widoczny, podobnie jak w 1928 r., I tak głęboki i jasny jak zawsze. Nie mogę uwierzyć, że Henry Graves Jr. nosił ten zegarek zbyt często, a przynajmniej nie, kiedy robił coś zbyt forsownego, ponieważ wygląda na to, że ogólnie rzecz biorąc obudowa była stosunkowo mało zużyta.
Jeśli chodzi o dźwięk repeatera, brzmi on tak, jakbyś oczekiwał, że zabrzmi wysokiej klasy repeater z przełomu XX i XXI wieku. Jest bardziej miękki i nieco wyższy niż większość współczesnych repeaterów, a niewielka obudowa z żółtego złota nadaje mu nieco rezonansu, ale nie brzmi dość przestronnie. Nie jestem wprawdzie koneserem przemienników, ale dałbym temu zegarkowi pełne oceny.
Dla mnie jedną z najlepszych rzeczy w zegarku jest żółto-żółta obudowa i tarcza. Żółta tarcza miała miękką teksturę, która jest wciąż wszechobecna, stanowi idealne tło dla czarnych cyfr i pierścieni, z których oba są emaliowane, aby dodać odrobinę połysku i głębi. Być może niewiele wiesz o zegarkach, ale od razu wiesz, że jest to coś niezwykłego. Jego jakość jest oczywista.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zegarków. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.